Şirketimiz 1996 yılında kuruldu. Merkezi İstanbul / Türkiye’de bulunan şirketimiz 1200m² kapalı alanda 20 uzman personeli ve CAD destekli imalatı ile birçok şirkete çikolata, bisküvi ve kek makinaları tasarladı ve üretti. Bizler AkayGAM ailesi olarak çikolata makinesi, bisküvi ve kek imalatında kullanılan hazırlama ve şekillendirme makinesi geliştirir ve üretiriz.


Ürünlerimizde kaliteli malzemeler ve güncel teknolojileri kullanırız. Zor şartlara dayanıklı makineler üretiriz.

Bu içerik engellendi.
Lütfen Gizlilik Tercihlerinizi gözden geçirin.

TASARIM VE ÜRETİM SÜRECİ

Öncelikle ürünlerimizi katı modelleme yazılımı ile tasarlarız. Üretim parçalarının imalat zorluklarını, parça kesişimlerini ve montaj sırasında karşılaşabileceğimiz zorlukları inceleriz. İnceleme işleminden sonra gerekli düzeltmeleri yapar ve makinada bulunan bütün parçaların kodları ve diğer özellikleri ile birlikte Excel ortamına aktarırız. Excel’de geliştirdiğimiz script sayesinde bütün parçaları otomatik olarak belli gruplara ayırır ve belli kriterlere göre sıralarız böylece satınalma ve imalat süreçlerini kolaylaştırırız.

Bu içerik engellendi.
Lütfen Gizlilik Tercihlerinizi gözden geçirin.

Video’yu izleyerek AkayGAM olarak bir tasarımı tamamladıktan sonra takip ettiğimiz ilk işlemi inceleyebilirsiniz. Bizler AkayGAM olarak görevlerin zahmetsiz, hızlı ve hatasız yapılabilmesi için profesyonel aletler kullanırız. Kaliteye, işlevselliğe ve görselliğe önem veririz.


BOM İngilizce bir kısaltmadır ve karşılığı “bill of material” dır. Türkçe karşılığı malzeme listesi’dir. Bu liste tamamen kişiselleştirilebilir. Malzeme takibi ve satınalmada büyük kolaylıklar sağlar. İşlemlerin hızlı, hatasız ve takibi kolay yürümesinde yardımcı olur. Ancak bu tek başına yeterli değildir güçlü bir standart parça kütüphanesine ihtiyaç duyulur. Her bir tasarlanan parçanın ve her bir standart parçanın bir ürün kodu, tedarikçi bilgisi ve bazı diğer bilgiler dosya içinde gömülü olması gerekir. Diğer üreticilerden bizi ayıran özeliğimiz; tasarım, satınalma ve imalat süreçlerini profesyonel bir şekilde takip edebilme yeteneğimiz ve esnekliğimizdir.


MODÜLER TASARIM

Tasarım ve üretim süreci bölümünde makinalardaki en küçük birim (parçalar) baz alınarak bir anlatım gerçekleştirildi. Ancak parçalar birleştirilerek gruplar; gruplar birleştirilerek makinalar oluşur. AkayGAM olarak dikkat ettiğimiz bir diğer konu da makinaların montaj ve demontajının kolay olmasını sağlamaktır, bu sebeple tasarım esnasında bir makinayı farklı gruplara ayırırız. Böylece demontaj gerektirecek durumlarda (yükleme veya bakım) büyük kolaylık sağlamış oluruz. Tasarım esnasında yükseklik konusunu ne kadar da dikkate alsak bazı projelerde bu sıkıntı yaratabilir. Konteyner yüklemelerinde veya bakım gerektirecek durumlarda makinalarda bulunan bazı grupların sökülmesi gerekebilir.


YAZILIM / KULLANIM

Tasarım, satınalma ve üretimde gösterdiğimiz hassasiyeti programlama ve kullanım konusunda da gösteririz. Kullanıcıya mümkün olduğu kadar çok değişken parametre sunarız, böylece makinaların çalışmasını sınırlamış olmayız. HMI tasarımında turuncu, mavi / kırmızı ve yeşil hücreler kullanırız. Her bir hücrede açıklaması bulunur.


  • Turuncu hücreler değişken parametreleri temsil eder.
  • Mavi hücreler pasif butonları temsil eder.
  • Kırmızı hücreler aktif butonları temsil eder.
  • Yeşil hücreler açıklama amaçlıdır.

Örnek ekran tasarımı için lütfen resimleri inceleyin.


KULLANMA KLAVUZU

Yukarıda anlatımı yapılan konuları tamamlayan unsur kullanma klavuzudur. Amaçlarımızdan biri de müşterinin imalatçıya ihtiyaç duymadan satın aldığı ürünü çalıştırabilmesidir. Örnek kullanma klavuzu için lütfen aşağıdaki butona tıklayın.

ÖRNEK KULLANMA KLAVUZU

SERTİFİKALAR

İhracatlarda müşterimizin ürünü sorunsuz ve beklemeden gümrükten çekebilmesi dikkat ettiğimiz bir diğer konudur. Bu amaçla müşterimize dolaşım belgesi dışında bazı sertifikalar düzenler ve göndeririz.

AkayGAM - çikolata makinası

Çikolata makinesi üreticisi. Çikolata makinası, bisküvi makinası ve kek makinası.

BOSB Bakır ve pirinç san. koop. Mustafa Kurtoğlu cad. No:5 Beylikdüzü / İST / TR